אימון עסקי לקבלת החלטות

האם שמתם לב מדוע הנשיא ברק אובמה לובש לרוב חליפות אפורות או כחולות?

הנשיא צוטט ב 2012 כמי שאמר:  "אתה תראה שאני לובש רק חליפות אפורות או כחולות. אני מנסה לצמצם החלטות. אני לא רוצה לקבל החלטות בנוגע למה ללבוש או לאכול. יש לי יותר מדי החלטות אחרות לקבל."

אימון עסקי לקבלת החלטות

קבלת החלטות הוא נושא שכולנו מתמודדים עמו במהלך חיי היום יום. מקצת מההחלטות שאנו מחליטים הן אוטומטיות, וחלקן הן מורכבות יותר. 

אנשים שמתקשים בקבלת החלטות, מוצאים את עצמם תקועים מבלי יכולת לשנות את המציאות שלהם לטובה יותר.

היום רואיינתי לרדיו אשל הנשיא-תחנה המשדרת במסדרת קול ישראל הרדיו החינוכי, לתכנית: "לחיות טוב" בנושא קבלת החלטות: מהן החלטות נכונות, וכיצד נכון לקבל אותם.

הנה ההקלטה לראיון שערך איתי קול ישראל, רדיו אשל הנשיא דרום בנושא קבלת החלטות, אתם מוזמנים להאזין.

אימון עסקי לקבלת החלטות נוגע גם לסוגיה העסקית ניהולית וגם לחיים האישים של המנהל. אחד הקשיים בקבלת החלטות הוא שחלק מהחלטות עסקיות נהוליות  מתיחסות ליותר ממשתנה אחד, ועל כן, האחריות של המנהל בהחלטות שהוא מקבל היא גדולה ומשמעותית כיון שזה ישפיע על יותר ממעגל אחד בחיי הארגון והמנהל.

אימון עסקי יסייע למנהל להתבונן ולנתח את הסוגיה מהזוית הארגונית ומהזוית האישית. הערך המוסף של אימון עסקי הוא לסייע למתאמן לראות את הרווחים וההפסדים בכל צעד.

מאמנת עסקית מסייעת למתאמן בתהליך של אימון עסקי להכין תוכנית אב ותוכניות חלופיות לגבי כל החלטה שעליו לקבל.

אימון עסקי ייארך לפחות 6 מפגשים שבמהלכם המאמנת העסקית תשקף למתאמן את החזקות והחולשות של הארגון, ושל המנהל, יחדיו יגדיר המנהל מהו האתגר או הבעיה העקרונית שאם הוא יתמודד עימה יהיו לכך גם השלכות חיוביות על החלטות נוספות, ולמעשה יהוו פתרון גם לבעיות נוספות.

עוד יכול לעניין אתכם:

מאמנת אישית בת"א
ד"ר דורית קיי מאמנת עסקית