אימון אישי לחרדה ולפחד

האם אימון אישי יכול לסייע להתגבר על פחד?

פחד הוא רגש קיומי שעוזר לאדם להמנע מלהיות במצבים מסוכנים, ומאותת לאדם להיזהר ולנקוט באמצעים שימנעו ממנו לשהות במצב הסכנה.


יתרה מזו, פחד הוא גם רגש שמשתק את האדם. חשוב לציין שבמאה העשרים ואחת בעולם המודרני מצבים מפחידים אינם רק אלו שיש בהם סכנה פיסית ונפשית, אלא פחד שיוצר תקיעות אצל האדם.

מחקרים מראים שאנשים מעדיפים לעתים לשהות במצבים שהם מתארים שאינם משביעי רצון, והם רחוקים ממצבים של מימוש עצמי וסיפוק, מאשר להתמודד עם אתגרים שבטווח הארוך יביאו אותם למצב של שיא הצלחה, ובטווח הקצר יאלצו את האדם להתמודד עם אתגרים, שכרוך בהם לעתים ויכוחים, התמודדות עם התנגדויות ועוד. כאן נכנס אימון אישי להתגברות על פחד כמתודלוגיה שיכולה לסייע.

 

על מנת להתמודד עם מצבי קושי מאמן אישי יסייע למתאמן שלו להגדיר את מצבי הקושי, לצפות את הקשיים שיש להתמודד  עמם ולתכנן את דרכי הפעולה.

אימון אישי לחרדה | אימון אישי לפחד - ד
אימון אישי לחרדה | אימון אישי לפחד – ד"ר דורית קיי

 

עוד על תהליך אימון אישי להתגברות על פחד

תהליך מאמן אישי להתגברות על פחד או מאמן אישי לחרדה, אורך מספר מפגשים, על פי רוב כ 10 מפגשים בו למרות הקושי שהאדם חש ברגע הנתון הלווי האינטנסיבי של המאמן האישי בתהליך מאמן אישי מחזק את המתאמן ,והוא אינו חש בודד יותר.

אחד הנושאים שעולים בתהליך של מאמן אישי הוא חסמי ההצלחה.

 

מאמן אישי מסייע למתאמן שלו בשלב הראשון להגדיר מה החוסם המתאמן, מה גרם לו לא להצליח במצבים בעבר, או ממה בחר המתאמן להתעלם בעבר, ומה בעבר עשה המתאמן על מנת להתגבר על החסמים הללו.

 

אם למאמן האישי יש רקע נוסף כגון בשימוש NLP הוא יוכל להכיר כלים נוספים למתאמן להתגבר על הקשיים, להציב אתגרים חדשים ולהתמודד עמם. 

יש לכם שאלות נוספות בכל הנוגע לאימון אישי להתגברות על פחד? צרו איתי קשר ואשמח לסייע בכל!

עוד יכול לעניין אתכם: אימון אישי לחיים

אימון אישי לחרדה | אימון אישי לפחד - ד"ר דורית קיי