אימון עסקי

מהו אימון עסקי?

אימון עסקי הוא תהליך שמומקד בהשגת מטרות ויעדים עסקיים. בתהליך של אימון עסקי, המאמן העסקי יתייחס לשני צירים-מנהל העסק שיכול להיות הבעלים, או מנהל העסק, והעסק עצמו.

 

מאמן עסקי מסייע לבעל העסק להגדיר את החזון העסקי שלו, והגדרת מטרות ויעדים מדידים להשגת המטרות העסקיות. 

תפקיד נוסף של המאמן העסקי הוא לסייע לבעל העסק לבנות תוכנית אסטרטגית תוך לקיחה בחשבון של מצב העסק הנתון, מיצוב העסק יחסית לעסקים עם פרופיל דומה, מהם ההזדמנויות בעסק ומהם הסיכונים שהעסק מתמודד עימו.

על מה מושם דגש באימון עסקי?

אימון עסקיבתהליך של אימון עסקי הדגש הוא בעיקר על העשייה של המתאמן בהקשר העסקי ובקידומו, הבחירות שהמנהל ו/או בעל העסק בוחרים בהקשר העסקי, אופן הניהול העבודה.

על פי רוב המאמן העסקי יתייחס למיומנויות הניהוליות והעסקיות של בעל העסק והמנהל, החזון העסקי של בעל העסק, ואיך החזקות הניהוליות והעסקיות של מנהל העסק באות לידי ביטוי בעסק.

 

היתרון המשמעותי של אימונים עסקיים הוא תהליך קצר מועד  שלוקח את העסק במצבו הנוכחי, ובשיתוף עם המתאמן שהוא בעל העסק או המנהל בונה את האסטרטגיה הניהולית והעסקית.

מה הקשר בין אימונים עסקיים לאימונים אישיים?

לתהליך אימון עסקי ואימון אישי קווים משיקים.

בתחילת התהליך המאמן יתמקד בהיכרות אישית עם בעל העסק והעסק עצמו.

 

בתהליך של אימונים עסקיים בדיוק כמו בתהליך של אימון אישי, המאמן יסייע למתאמן לאתר את חסמי ההצלחה של המתאמן (בעל העסק באימון עסקי) ושל העסק ובמתן כלים אסטרטגיים ניהוליים להתמודד בהצלחה עם החסמים, על מנת להפוך אותם לגורמים שמקדמים הצלחה של העסק ואת בעליו.

 

אם יש לכם שאלות נוספות על אימונים אישיים לחיים, דברו איתי ואשמח לענות לכל השאלות.

דורית קיי – מאמנת אישית לחיים.

 

אם עניין אתכם לקרוא על אימון עסקי, אולי יעניין אתכם גם:

אימון עסקי