אימון עסקי

מהו אימון עסקי?

אימון עסקי הוא תהליך שממוקד בהשגת מטרות ויעדים עסקיים. בתהליך זה, המאמן העסקי יתייחס לשני צירים-מנהל העסק שיכול להיות הבעלים או מנהל העסק, והעסק עצמו.

 

מאמן עסקי מסייע לבעל העסק להגדיר את החזון העסקי שלו, והגדרת מטרות ויעדים מדידים להשגת המטרות העסקיות. 

 

תפקיד נוסף של המאמן העסקי הוא לסייע לבעל העסק לבנות תוכנית מטרות ויעדים עסקיים אסטרטגית תוך לקיחה בחשבון של מצב העסק הנתון, מיצוב העסק יחסית לעסקים עם פרופיל דומה, מהם ההזדמנויות בעסק ומהם הסיכונים שהעסק מתמודד עימו.

על מה מושם הדגש באימונים עסקיים?

אימון עסקי

בתהליך של אימון עיסקי הדגש הוא בעיקר על העשייה של המתאמן בהקשר העסקי ובקידומו, הבחירות שהמנהל ו/או בעל העסק בוחרים בהקשר העסקי, אופן הניהול העבודה.

 

על פי רוב המאמן העסקי יתייחס למיומנויות הניהוליות והעסקיות של בעל העסק והמנהל, החזון העסקי של בעל העסק, ואיך החזקות הניהוליות והעסקיות של מנהל העסק באות לידי ביטוי בעסק.

 

היתרון המשמעותי של אימונים עם מאמן קואצינג עסקי הוא שזהו תהליך קצר מועד שלוקח את העסק במצבו הנוכחי, ובשיתוף עם המתאמן שהוא בעל העסק או המנהל בונה את האסטרטגיה הניהולית והעסקית.

מה הקשר בין אימונים עסקיים לאימונים אישיים?

לתהליך אימון עסקי ואימון אישי קווים משיקים.

בתחילת התהליך המאמן יתמקד בהיכרות אישית עם בעל העסק והעסק עצמו.

 

בתהליך של אימונים עסקיים בדיוק כמו בתהליך של אימון אישי, המאמן יסייע למתאמן לאתר את חסמי ההצלחה של המתאמן (בעל העסק באימון עסקי) ושל העסק ובמתן כלים אסטרטגיים ניהוליים להתמודד בהצלחה עם החסמים, על מנת להפוך אותם לגורמים שמקדמים הצלחה של העסק ואת בעליו.

אם יש לכם שאלות נוספות על אימונים אישיים לחיים, צרו קשר עימי ואשמח לענות לכל השאלות.

דורית קיי – מאמנת אישית לחיים.

אם עניין אתכם לקרוא על אימון עסקי, אולי יעניין אתכם גם:

אימון עסקי