אימון למנהלים

"אימון אישי להתמודדות עם דובי גריזלי"

"סטטוס" הירחון לחשיבה ניהולית  הקדיש את גיליון חודש אוגוסט 2009  לעולם השיווק והמכירות.

תקופה זו שמתאפיינת בזמן מיתון עבור מדינות רבות, מאלצת ארגונים רבים לבדוק ולשנות את האסטרטגיה שלהם ולהתאימה לתנודות השוק.

 

הלחץ על בעלי תפקידים כגון אנשי מכירות הולך וגובר. תפקידם של אנשי מכירות בתקופה זו הוא לדאוג שמוצרים שהם מוכרים יהיו נגישים למשתמש. 

 

איש מכירות שאימנתי אמר לי פעם שבזמנים אלו הוא מרגיש שהלקוחות שלו הם דובי גריזלי אגרסיביים, שיודעים שהתקופה קשה והלחץ להורדת מחירים הוא קשה ביותר להתמודדות. אימון אישי למנהלים לאנשי מכירות יסייע בשדרוג מיומנויות הכרחיות לשיפור המכירות.

 

מהן המיומנויות שתהליך אימון אישי למנהלים יסייע בהתמודדות עם לקוחות?

 

תכנון

במחקר  שבדק את התנהגותם של מנהלי מכירות מצליחים ,הסתבר שמה שאפיין את צוות המכירות הוא בניית תחזית מדויקת הכוללת תכנון מפורט ומדויק  של יעדים יומיים לאנשי הצוות.

 

תהליך של אימון אישי יסייע לאיש המכירות לקחת מטלה מורכבת ולפרק אותה למטלות קטנות יומיות. כאשר המאמן האישי מבקש מאיש המכירות לחשוב על מטרה שברצונו לבצע בחייו הפרטיים והוא לוקח על עצמו משימה אישית לפרק אותה למטלות קטנות, על פי רוב אז חלה ההטמעה.

 

בתהליך של אימון אישי למנהלים אנו לומדים לחקור את ההצלחות שלנו בעבר במשימות דומות שהוטלו עלינו, מה היה שם שאפשר לנו לחוות הצלחה וכיצד אנו יכולים לנצל זאת לעמידה במשימה העכשווית. לאחר איתור ההצלחות, אנו מגדירים יעדים כמותיים ואיכותיים שברצוננו להשיג ומדדי הצלחה.

 

אחריות

פיתוח אחריות אישית הוא אחד ממפתחות ההצלחה למכירה. לעתים אנשי מכירות שנתקלים בקושי, אינם ממהרים להתייעץ עם קולגות ו/או מנהל המכירות מחשש שהתייעצות עלולה להתפרש כחולשה.

על כן , בתהליך של אימון אישי למנהלים ולאיש מכירות מאמן אישי יסייע לאיש המכירות כיצד ליישם את הערך של שותפות בחיים המקצועיים.

 

למידה

אחת מהנחות היסוד של עולם NLP ואימון אישי שכל כשלון הוא משוב להצלחה, ועל כן, כשלון במכירות או אי עמידה בכל היעדים דורש מאיש המכירות לא להתייאש ולערוך תחקירים, לצורך למידה והובלת מכירה באופן אפקטיבי יותר בפעם הבאה.

 

הרגלים

אחד מההרגלים החשובים שתהליך אימון אישי למנהלים מסייע באימוצו הוא קריאה של חומר מקצועי. 

למידה אינה  מתרחשת תמיד רק באופן פורמאלי תמורת תשלום לקורס מכירות כזה או אחר, אלא ששקידה על קריאת ספרים, מאמרים מקצועיים והקשבה להרצאות אינטרנטיות.

אימון עסקי
אימון למנהלים
אימון עסקי למנהלים
אימונים אישיים
אימון אישי למנהלים