התקשרו עכשיו
052-675-2058
 

תקשורת בינאישית

מהי תקשורת בינאישית?
 
כפי שמשתמע מן השם שלה, תקשורת בינאישית היא צורת ההתקשרות בין אנשים, על כל סוגיה וגווניה. האדם אינו יצור בודד – הוא חי כל ימי חייו כאשר סביבו נמצאים עשרות, מאות, אלפי בני אדם כמוהו. עם האנשים הללו יוצר האדם קשרים מסוגים שונים, החל בקשרים חד פעמיים וטכניים (כמו עם מוכר בחנות, למשל), ועד לקשרים הקרובים והחמים ביותר של אדם עם משפחתו. תקשורת בינאישית היא הדרך שבה בני אדם מתקשרים עם סביבתם. ישנם אנשים אשר מודעים לחשיבות של סוגי התקשורת השונים, ויודעים כיצד להשתמש בהם, ואילו אחרים מתקשים בהבנה של סוגי התקשורת, וסובלים בשל כך מקשיים חברתיים שונים, קלים או קשים.
 
סוגים של תקשורת בינאישית
 
התקשורת הבינאישית מתחלקת לשני סוגים עיקריים של תקשורת – תקשורת מילולית ותקשורת שאינה מילולית. התקשורת המילולית היא המילים עצמן, אותן אנו אומרים או כותבים. רוב האנשים מייחסים לתקשורת המילולית חשיבות רבה מאד, מה שהיה עשוי להיות הגיוני, מכיוון שהמילים הן הדרך הפשוטה והבסיסית ביותר להעביר מסרים, במיוחד מסרים ישירים. אך אף על פי שאנו משתמשים במילים באופן תכוף, התקשורת המילולית מהווה רק 30% מן התקשורת הבינאישית בכללותה, ומן המסרים המועברים בתקשורת בינאישית. 70 האחוזים האחרים שייכים לתקשורת הבלתי מילולית. למעשה, אנשים אשר יודעים כיצד לשלוט על התקשורת הבלתי מילולית, הם אלה אשר יודעים ליצור קשרים בינאישיים בצורה הטובה ביותר.
 
תקשורת בלתי מילולית
 
התקשורת הבלתי מילולית מורכבת מעשרות פרטים קטנים. המראה החיצוני של האדם, צורת הלבוש שלו, תנועות הגוף תוך כדי דיבור וללא דיבור, צורת ישיבה, צורת העמידה, מבע העיניים ואפילו טון הדיבור, אשר מצביע לעיתים רבות על כוונתו של המדבר, הרבה יותר מאשר המילים עצמן (כמו למשל במצבים של דיבור ציני או אירוני) שליטה בתקשורת הבלתי מילולית היא למעשה שליטה טובה בתקשורת בינאישית, והיא מאפשרת יצירת קשרים נעימים וטובים בין בני אדם, וגם קשרים עסקיים מצליחים. תקשורת בינאישית משפיעה על מכירות ועל שיווק, ועל תחומים עסקיים רבים אחרים. אף שתקשורת בינאישית טובה היא תכונה מולדת, הרי שניתן גם לפתח אותה, דבר חשוב ומומלץ במיוחד.
 
אימון למנהלים,  אימון אישי לנוער, אימון עסקי במרכז, אימון אישי ועסקי , אימון אישי לחיים, מאמנת אישית בתל אביב,  אימון עיסקי, תקשורת בינאישית,  אימון אישי ועסקי, יועצת ארגונית, אימון לעסקים,  הכנה לראיונות עבודה