התקשרו עכשיו
052-675-2058
 

הקשר בין מכירות לתקשורת בינאישית, ואיך אימון עסקי קשור לכך
לאחרונה פורסם שמספר העסקים הקטנים בארצות הברית בעליה-כ30%  מהעסקים הם עסקים קטנים, בעוד שבישראל 90% מהעסקים הם עסקים קטנים. מציאות זו מחייבת את בעלי העסקים להתמקד בשיווק ומכירות. אלא שאם עד כה בעלי עסקים קטנים פנו למאמן עסקי במטרה להתסייע בתהליך של אימון עסקי לשכלול מיומנות המכירה, כיום המחקר מראה שהמושג מכירות הוא מושג רחב יותר .

דניאל פינק, ששימש בעבר כותב הנאומים של סגן הנשיא אל גור, הוציא לאחרונה
ספר : למכור זה בטבע שלנו., שבו הוא טוען שמכירות אינן נחלתם של קבוצה קטנה בארגון – אנשי מכירות, אלא שכולנו "מוכרים" כל הזמן בתחומי חיים שונים - אנחנו עסוקים בשכנוע אחרים ברעינות שלנו, אנחנו משתדלים לרתום אחרים בין במשפחה או בחיים כדי לקדם תהליכים שנראים בעניננו חשובים. דניאל פינק קורא לתהליך זה: "מכירה ללא מכירה".


תהליך של אימון לתקשורת בינאישית, אימון אישי או אימון עסקי מתמקד בצעדים שמקבילים לצעדים שהמחבר דניאל פינק מציע: מעין 3 שלבים:. השלב הראשון הוא התכווננות- עלינו לראות בראשנו מול מי אנו עומדים ,ולתכנן את המסרים שלנו בהתאם. באימון אישי או אימון עסקי , המאמן האישי יסייע בידי המתאמן לזהות תבניות שפה בולטות של הצד השני, ואיך ניתן להשתמש בכך כמו שצריך. ,השלב השני הוא שלב השאלות או מה שדניאל פינק מכנה שלב ה"ציפה" – היכולת של הפרט לשאול את עצמו שאלות ולהתאים את עצמו לכל סיטואציה.

השלב השלישי באימון עסקי בו נתמקד בתהליך של אימון עסקי הוא הגדרת תוצאות רצויות או מה שדניאל פינק מכנה: בהירות- מאמן עסקי או מאמן אישי מסייע להגמיש  את הבעיה של המתאמן באופן שהוא רלוונטי למתאמן, ואז יחד עם המתאמן מציע פתרונות,  למעשה פינק מדגיש שתפקיד איש המכירות משתנה מאיש מכירות  פעיל לאיש מכירות מקשיב ומתכוונן. במילים אחרות- כל אחד מאתנו צריך לאמץ את תפקיד המאמן בהביט ההקשבה וההתכוונות לצרכי האחר ולא לצרכים האישים שלנו בלבד..


הדרכים האופרטביות של המאמן עסקי בתהליך של אימון עסקי , אימון אישי או אימון לתקשורת בינאישית האם לעבוד על אופן הצגה עצמית של המתאמן , הצגה שתשרת את המתאמן  במטרות שהוא רוצה להשיג. מאמן עסקי יעבוד עם המתאמן על תכנון תסריטים אפשריים, והכנת מסרים שייסעו בידו לצלוח את האתגרים שעומדים לפני המתאמן בהקשרים רחבים יותר.
 
אימון למנהלים,  אימון אישי לנוער, אימון עסקי במרכז, אימון אישי ועסקי , אימון אישי לחיים, מאמנת אישית בתל אביב,  אימון עיסקי, תקשורת בינאישית,  אימון אישי ועסקי, יועצת ארגונית, אימון לעסקים,  הכנה לראיונות עבודה