התקשרו עכשיו
052-675-2058
 

הקשר בין אימון אישי ומינדפולנס

הפסיכולוגיה החיובית תרמה רבות לחקר האושר בשנים האחרונות. בעידן בו אנשים מצויים תחת לחצים רבים בתחומים כגון תעסוקה, זוגיות, תרבות הפנאי, חקר האושר בודק מהם הגורמים שייסיעו לאדם להשאיר את תחושת הסיפוק והאושר לזמן ממושך.

אחד האמצעים שמסייעים להגביר את תחושת האושר הוא קשיבות הידוע כמיינדפולנס -היכולת של האדם להקשיב לעצמו; מחשבותיו, רגשותיו, תחושתיו הגופניות בזמן הווה.

יש מספר דרכים שניתן לפתח מיינדפולנס.

הדרך הראשונה היא לפתח את מיומנות ההקשבה, והדרך השנייה היא תרגול.  בתהליך אימון אישי, ההקשבה מתבצעת ע"י 2 גורמים: המאמן – מאמן אישי חייב להיות קשוב באופן פעיל למתאמן של ו- למה שנאמר, ומה שעדיין לא נאמר, ולשקף למתאמן בתהליך אימון אישי מהי המשמעות עבור המתאמן של מה שטרם נאמר .

בתהליך אימון אישי מתקיימת הקשבה נוספת של המאמן, והיא לתחושותיו הוא. כל מאמן ;מאמן אישי וגם מאמן עסקי, חייבים להיות מודעים לרמות ההקשבה השונות על מנת שיוכלו להיות בשביל המתאמן בתהליך האימון האישי שהם מובילים ולהיות בהקשבה מלאה למתאמן. תהליך אימון אישי מעצים יכלול בתוכו תרגילים שמאמן אישי ימליץ למתאמן שיתרמו לפיתוח המניידפולנס של המתאמן ולהגברת תחושת האושר. הנה דוגמא מחיי היום יום. לבקש מהאדם להיות מודע לתחושות שלו כשהוא לוגם משקה טעים לו. להיות בהקשבה לגוף ולתחושות הנפש בלגימות הראשונות של המשקה.

הרעיון בבסיס התרגיל הוא ליצור הרגל חיובי אצל המתאמן, על מנת לפתח אצלו ראייה חיובית ואופטימית לחיים. מכיון שתהליך אימון אישי הוא תהליך בן לפחות 8 מפגשים, יש מקום לפתח הרגלים יומיומיים שיסייעו בידיע המתאמן להכניס שינויים קטנים וחיובים לחייו. הרגלים אלו יפתחו מודעות אצל המתאמן והקשבה אחרת, כך שבסוף תהליך אימון אישי ,ובעזרת הסיוע של מאמן אישי, המתאמן יצא עם מודעות גבוהה יותר, הרגלים מדויקים יותר שיסייעו לו לממש את החזון ולבצע את תוכנית הפעולה שהוא בנה.
 
אימון למנהלים,  אימון אישי לנוער, אימון עסקי במרכז, אימון אישי ועסקי , אימון אישי לחיים, מאמנת אישית בתל אביב,  אימון עיסקי, תקשורת בינאישית,  אימון אישי ועסקי, יועצת ארגונית, אימון לעסקים,  הכנה לראיונות עבודה