התקשרו עכשיו
052-675-2058
 
עבודה - אימון אישי מונע טעויות
 
Coaching בגישה שונה
דורית קיי MA פיתוח אישייעוץ ארגוני
 
תהליך קבלת עבודה הוא תהליך מורכב הכולל מספר שלבים. השלב הראשון הוא שלב שליחת קורות החיים , והשלב המרכזי והמשמעותי דורש התמודדות של המועמד עם ראיון עבודה.

אימון אישי להכנה לראיון עבודה  צריך לכלול התייחסות לקורות חיים. פיל רוזנברג,יועץ קריירה בארצות הברית, מציין מדד שוב יוכל מועמד לעבודה לבדוק את האפקטיביות של קורות החיים שלו. להערכתו, אם המועמד מקבל כ15-20% פניות ישירות ממעסיקים שמזמין אותו ל-ראיון עבודה, משמע הדבר שקורות החיים כתובים טוב, אם שיעור התגובה עומד בין0-5% , יש לבדוק את קורות החיים ולראות מה מנוע ממעסיק לזמן אותו ל-ראיון עבודה.

המאפיין מועמדים הפונים אלי מועמדים להסתייע בתהליך של אימון אישי להכנה לקראת ראיונות עבודה,היא העובדה שהם כבר עברו את המשוכה של קורות החיים, אנו עובדים יחדיו על הימנעות מטעויות של מרואיינים בזמן ראיון עבודה עצמו.
 
 
ראיון עבודה - טעויות נפוצות

 
 
תהליך ראיון עבודה הוא תהליך דינמי וכך ראיון עבודה אחד לעתים לא דומה לאחר. עם זאת, ישנם מאפניים כלליים שחוזרים בכל תהליך ראיון עבודה וטעויות נפוצות שאפשר לצפות ולמנוע.
 
דקלום תשובות מוכנות מראש
מועמדים רבים מתבלבלים בין ראיון עבודה לחקירה. סוג השיחה שמתקיים במהלך ראיון עבודה הוא דיאלוג. ישנם סוגים שונים של תשאולים . הראיון הנפוץ הוא ראיון בו המגייס ישאל שאלות ותהיה זרימה בשיחה עצמה. ראיון נוסף הוא ראיון התנהגותי שהמיקוד בו הוא בפרטים שהמראיין מבקש לדייק ולהבין לעומק אצל המרואיין. בתהליך של אימון אישי להכנה לראיון עבודה, נתמקד בסימולציות לסוגי ראיונות שונים. באופן כללי, לאורך תהליך אימון אישי כולו, כדאי לזכור שראיון אינו חקירה ועל כן רצוי שהמועמד יציג שאלות ולא ימנע מכך ,ובכך יהפוך את המראיין לחוקר.
 
הצגת חולשה כתכונה חיובית
לשאלה של "ציין חולשה שלך", מרואיינים רבים, נותנים את התשובה - 'אני פרפקציוניסט'. רצוי לזכור שבשלב זה של ראיון עבודה מטרת המראיין היא לבחון את ההתמודדות של המרואיין עם השאלה ולא לבחון את תשובתו. על כן, במסגרת אימון אישי לראיון עבודה אני תמיד מנחה את המועמד לתכנן מראש את תשובתו כך שתשקף את כישוריו לצד חולשותיו ובמקביל תציג גם רצון לשיפור ואף תיתן דוגמא איך יתרחש שיפור זה.
 
פסיביות בזמן ראיון

אחת הטעויות הנפוצות שאני נתקלת במהלך תהליכי אימון אישי לראיון עבודה,היא העובדה שמרואיינים אינם מכינים שאלות למראיין. הדבר עלול להעיד על חוסר עניין של המועמד בארגון ו/או בתפקיד. לפיכך במסגרת אימון אישי לקראת ראיון עבודה אני תמיד מנחה את המתאמן להכין מראש רשימה של עד 5 שאלות שאותן .
 
איסוף מידע
מועמדים רבים עושים עבודת הכנה טובה באשר לחיפוש מידע על הארגון שבו יערך הראיון. למרבה הצער בתהליכי אימון אישי לראיונות עבודה אני נתקלת לא אחת במועמדים שאינם עושים הכנה ראויה לעצמם וכך לא מצליחים להפגין ידע במעמד ראיון עבודה עצמו. רצוי שמועמד לעבודה המוזמן ל-ראיון עבודה, יכין לעצמו רשימה של הכישורים השונים בהם הוא ניחן, וניסיונו המקצועי,כך שיסתייע בידו לענות מיידית ובביטחון על כל שאלה שתוצג במהלך הראיון.
 
זמינות

מועמדים לראיונות עבודה צריכים להקפיד על היותם זמינים ,למעט בשעת ראיון עבודה, ששם מומלץ להקפיד על כיבוי המכשירים הניידים.
 
המתנה פסיבית
אחד הנושאים שבהן אני נוגעת בתהליך אימון אישי הוא שלאחר ראיון העבודה רצוי להקפיד לא להיכנס לפסיביות של המתנה. אם לא מגיעה תשובה חיובית או שלילית בתום שבוע מהראיון, ניתן להרים טלפון למראיין בארגון או לאיש קשר אחר, ולבדוק את סטאטוס המשרה. חשוב לגרום לארגון לא לשכוח אות המרואיין, לעתים גם אם מועמד לא התקבל למקום אחד, יכול המראיין להמליץ עליו לארגון אחר שטרם פתח משרה לקהל רחב.

יש לכם שאלות על אימון אישי ל-ראיון עבודה?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות
 
אימון למנהלים,  אימון אישי לנוער, אימון עסקי במרכז, אימון אישי ועסקי , אימון אישי לחיים, מאמנת אישית בתל אביב,  אימון עיסקי, תקשורת בינאישית,  אימון אישי ועסקי, יועצת ארגונית, אימון לעסקים,  הכנה לראיונות עבודה
התקשרו עכשיו
052-675-2058

מכתבי המלצה מלקוחות: לעוד המלצות
מאמנת עיסקית
, מאמנת אישית 

דורית,
אמנם דיברנו בטלפון אבל חשוב לי שהדברים יופיעו גם בכתב: עברה כשנה מאז שסיימנו את התהליך המאד מיוחד שעברנו יחד ואני ממש מרגיש בכל דבר שאני עושה את העצות והטיפים שנתת לי.  במהלך התקופה הזו אזרתי אומץ לגבור על לא מעט מכשולים שנקרו בדרכי ושכנראה ללא ההכוונה שלך לא הייתי יודע להתמודד איתם. בעקבות המפגשים שלנו החלטתי להתקדם ולקדם את עצמי עוד שלב בחיים ונרשמתי ללימודי קורס "מנתחי מערכות מידע" באחד מהמוסדות הנחשבים ביותר בארץ. בנוסף במישורים האישיים והיחסים הבינאישיים בעבודה אני בהחלט חש התקדמות רבה והמון כלים להצטייד בכל סיטואציה שבה אני נתקל. אני מודה לך מקרב הלב על התמיכה ועל הכלים שנתת לי ובעיקר שהחזרת לי את הבטחון העצמי והתעסוקתי שנפגע קשות בעקבות אי אילו נסיונות מרים בעבר שלי. אין זה טריוויאלי בעיני שהצלחנו להגיע לרמה כזו של הישגיות ומיקוד במטרה ולכן אאני בהחלט אסיר תודה לך על כל אלה. כפי שאמרנו גם בשיחת הטלפון כולי תקווה שנפגש לקראת סיום הלימודים שלי ונוכל לעשות הכנה לראיונות עבודה בתחום חדש לגמרי בו אני מקווה להשתלב. תודה רבה
ת. פ. 
רעננה

___________________________________

דורית מאמנת יקרה,
כבר עברה תקופה של חצי שנה, זמן שאפשר לי עשייה והגשמה.התחלתי איתך את האימון כשהייתי במקום של ביטחון עצמי נמוך, חוסר אמון בעצמי, דחיינות, חוסר סדר... .מייד זיהית את קשיי, ושאלותייך המכוונות וראייתך המדהימה הובילו אותי להשיגים שלא האמנתי שאגיע אליהם. היום אני נמצאת במקום אחר. בתהליך לאהוב את עצמי, מתנהלת בתכנון וסדר, מאורגנת יותר, מעזה יותר, משתדלת להאמין בעצמי וביכולות שלי וכף מרגישה ביטחון עצמי. אפשרת לי לראות ,להבין, לפעול והלגשים את מה שקבעתי לעצמי. מודה לך מאד על שהיית שם עבורי בהתליך כל כך חשוב בחיי. מאחלת לך המשך התפתחות והצלחה. מעריכה ומעריצה אותך,

רחלי מועלם.
קופת חולים 'כללית.'

לעוד המלצות
דורית קיי