התקשרו עכשיו
052-675-2058
 
 
אימון אישי לראיון עבודה


עבודה - אימון אישי מונע טעויות
 
דורית קיי MA פיתוח אישייעוץ ארגוני
 
אימון אישי לראיון עבודה
 
 
ראיון עבודה - טעויות נפוצות

 
 
תהליך ראיון עבודה הוא תהליך דינמי וכך ראיון עבודה אחד לעתים לא דומה לאחר. עם זאת, ישנם מאפניים כלליים שחוזרים בכל תהליך ראיון עבודה וטעויות נפוצות שאפשר לצפות ולמנוע.
 
דקלום תשובות מוכנות מראש
מועמדים רבים מתבלבלים בין ראיון עבודה לחקירה. סוג השיחה שמתקיים במהלך ראיון עבודה הוא דיאלוג. ישנם סוגים שונים של תשאולים . הראיון הנפוץ הוא ראיון בו המגייס ישאל שאלות ותהיה זרימה בשיחה עצמה. ראיון נוסף הוא ראיון התנהגותי שהמיקוד בו הוא בפרטים שהמראיין מבקש לדייק ולהבין לעומק אצל המרואיין. בתהליך של אימון אישי להכנה לראיון עבודה, נתמקד בסימולציות לסוגי ראיונות שונים. באופן כללי, לאורך תהליך אימון אישי כולו, כדאי לזכור שראיון אינו חקירה ועל כן רצוי שהמועמד יציג שאלות ולא ימנע מכך ,ובכך יהפוך את המראיין לחוקר.
 
הצגת חולשה כתכונה חיובית
לשאלה של "ציין חולשה שלך", מרואיינים רבים, נותנים את התשובה - 'אני פרפקציוניסט'. רצוי לזכור שבשלב זה של ראיון עבודה מטרת המראיין היא לבחון את ההתמודדות של המרואיין עם השאלה ולא לבחון את תשובתו. על כן, במסגרת אימון אישי לראיון עבודה אני תמיד מנחה את המועמד לתכנן מראש את תשובתו כך שתשקף את כישוריו לצד חולשותיו ובמקביל תציג גם רצון לשיפור ואף תיתן דוגמא איך יתרחש שיפור זה.
 
פסיביות בזמן ראיון

אחת הטעויות הנפוצות שאני נתקלת במהלך תהליכי אימון אישי לראיון עבודה,היא העובדה שמרואיינים אינם מכינים שאלות למראיין. הדבר עלול להעיד על חוסר עניין של המועמד בארגון ו/או בתפקיד. לפיכך במסגרת אימון אישי לקראת ראיון עבודה אני תמיד מנחה את המתאמן להכין מראש רשימה של עד 5 שאלות שאותן .
 
איסוף מידע
מועמדים רבים עושים עבודת הכנה טובה באשר לחיפוש מידע על הארגון שבו יערך הראיון. למרבה הצער בתהליכי אימון אישי לראיונות עבודה אני נתקלת לא אחת במועמדים שאינם עושים הכנה ראויה לעצמם וכך לא מצליחים להפגין ידע במעמד ראיון עבודה עצמו. רצוי שמועמד לעבודה המוזמן ל-ראיון עבודה, יכין לעצמו רשימה של הכישורים השונים בהם הוא ניחן, וניסיונו המקצועי,כך שיסתייע בידו לענות מיידית ובביטחון על כל שאלה שתוצג במהלך הראיון.
 
זמינות

מועמדים לראיונות עבודה צריכים להקפיד על היותם זמינים ,למעט בשעת ראיון עבודה, ששם מומלץ להקפיד על כיבוי המכשירים הניידים.
 
המתנה פסיבית
אחד הנושאים שבהן אני נוגעת בתהליך אימון אישי הוא שלאחר ראיון העבודה רצוי להקפיד לא להיכנס לפסיביות של המתנה. אם לא מגיעה תשובה חיובית או שלילית בתום שבוע מהראיון, ניתן להרים טלפון למראיין בארגון או לאיש קשר אחר, ולבדוק את סטאטוס המשרה. חשוב לגרום לארגון לא לשכוח אות המרואיין, לעתים גם אם מועמד לא התקבל למקום אחד, יכול המראיין להמליץ עליו לארגון אחר שטרם פתח משרה לקהל רחב.

יש לכם שאלות על אימון אישי ל-ראיון עבודה?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות
 
אימון למנהלים,  אימון אישי לנוער, אימון עסקי במרכז, אימון אישי ועסקי , אימון אישי לחיים, מאמנת אישית בתל אביב,  אימון עיסקי, תקשורת בינאישית,  אימון אישי ועסקי, יועצת ארגונית, אימון לעסקים,  הכנה לראיונות עבודה